آموزش

آزمون ایمنی

دوره های ایمنی

آزمون ایمنی اداره کار،  آخرین مرحله از برگزاری دوره های آموزش ایمـنی است که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور پیش برد اهداف ایمنی مرتبط با اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، برای کلیه شرکت های پیمانکاری که قصد شرکت در مناقصات دولتی را دارند الزام نموده است. این الزام در خصوص کلیه نفرات شاغل در شرکت های پیمانکاریست و جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران از اداره کار محل ثبت، لازم است.

چهار دوره آموزش ایـمنی در مسیر دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران از سوی اداره کار تعریف و زیر نظر مرکز تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار میگردند:

مشخصا هر یک از دوره های آموزشی ایمنی دارای آزمون ایـمنی مختص به خود است. آزمون ایمنی هر دوره با توجه به نوع خرید دوره به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

  1. آزمون ایمنی حضوری: اگر در هنگام خرید دوره آموزش ایمنی مد نظر نوع آزمون به صورت حضوری تعریف گشته باشد، آزمـون ایمنی شما به صورت حضوری در محل ساختمان مرکز تحقیقات و یا ساختمان های جهاد دانشگاهی برگزار میگردند.
  2. آزمون ایمنی غیر حضوری: چنانچه در تعریف دوره ایمنی خریداری شده نحوه برگزاری آزمون ایـمنی به صورت غیر حضوری درج گشته باشد، آزمون ایمنی در بستر شبکه آموزش محور دان برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون ایمنی اداره کار:

آزمـون ایمنی هر یک از دوره های آموزش ایمنی عموما 7 روز پس از پایان دوره مذکور برگزار میشود. در صورتی که آزمون ایمـنی شما به صورت غیر حضوری باشد، به مدت 5 روز سامانه آموزشی برای شرکت شما در آزمون باز خواهد ماند. چنانچه موفق به حضور در آزمون آنلاین خود در موعد مشخص نبودید و یا در آزمـون ایمنی غیبت کنید، میتوانید از طریق  سامانه کاردان نسبت به خرید آزمون مجدد اقدام کنید.

توجه کنید مطالب درج شده در این مقاله بر اساس قوانین فعلی آزمون ایمـنی بوده و ممکن است دست خوش تغییرات گردند.

جهت مشاوره و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با ما تماس بگرید.

تعداد سوالات و مدت زمان آزمون ایمنی:

آزمـون ایمنی مرتبط با هریک از دوره های کارگری، کارفرمایی و مسئولین ایمنی شامل 20 سوال تستی بوده که در مدت 45 دقیقه فرصت پاسخگویی به آن ها را دارید.

گواهینامه های ایمنی:

پس از پایان آزمون ایـمنی، گواهینامه شما 24 ساعت بعد در سامانه کاردان در قسمت دوره های من قابل روئیت خواهد بود. این گواهینامه ها فاقد چاپ فیزیکی بوده و از طریق بارکد و یا کد ملی قابل استعلام خواهد بود.

آزمون ایمنی

نحوه ورود به سامانه کاردان جهت انجام آزمون ایمنی:

آزمون ایمنی
  • پس از ورود به صفحه کلیه دوره های خریداری شده خود را در بخش درس ها و یا درس های اخیرا مراجعه شده می بیند. جهت ورود به آزمون ایمنـی بر روی گزینه view که بر روی هر تصویر کنار نام درس درج شده است کلیک کنید.
آموزش ایمنی
  • پس از کلیک بر روی تصویر، آزمون ایمنی درس مد نظر خود را در صفحه بعد ملاحضه خواهید کرد. از طریق کلیک بر روی نام آزمون میتوانید مراحل ورود را به ترتیب مطابق تصاویر بعدی سپری کنید. مدت زمان آزمون شما 45 دقیقه خواهد بود.
آزمون ایمنی
آزمون ایمنی
آزمون ایمنی
آزمون ایمنی
آزمون ایمنی
آزمون ایمنی

آزمـون ایمنی شما به پایان رسیده و گواهینامه آن در روز بعد در سامانه کاردان قابل دانلود خواهد بود.

آزمون ایمنی

نحوه ثبتنام در آزمون های مجدد ایمنی:

اگر شما در روز آزمون ایمنی خود، موفق به انجام آن نشدید میتوانید به سامانه کاردان مراجعه نمایید و از طریق آزمون های مجدد نسبت به خرید مجدد آزمون اقدام کنید.

آزمون ایمنی

در صفحه آزمون مجدد، ابتدا نام درس مردود شده خود را انتخاب کرده و سپس در قسمت آزمونگر، گزینه آزمون آنلاین دان را در ستون مربوطه انتخاب نمایید. با ثبت گزینه ثبت نام، وارد درگاه پرداختی شده و پس از پرداخت میتوانید آزمون خود را از طریق قسمت فراگیر، آزمون مجدد ثبتنام شده پیگیری نمایید. دقت کنید که در صورت خرید مجدد آزمون ایمنی فقط از طریق این صفحه قادر به حضور در آزمون خود در سامانه دان خواهید شد. شما تنها یکبار قادر به استفاده ازین خدمات خواهید بود و در صورت مردودی و یا غیبت در آزمون مجددا باید دوره را خریداری نمایید.

گواهینامه ی آزمون های مجدد ثبتنام شده بلافاصله پس از اتمام آزمون در قسمت دوره های من ، در سامانه کاردان درج خواهد شد.

آزمون ایمنی

نحوه احـراز هویت  کارگران به صورت الکترونیکی( غیر حضوری ):

  • جهت احـراز هویت کارگران ابتدا وارد لینک شوید و گزینه احـراز هویت الکترونیکی را انتخاب کنید.
  • سپس در صفحه نوع شخص را کارگر انتخاب نمایید کد ملی، تاریخ تولد و شماره شبا متعلق به شخص را وارد و گزینه ارسال را بزنید.
  • نکته: موبایل به نام شخص باشد.
احراز هویت 08
  • در مرحله بعدی مانند احـراز هویت اشخاص حقوقی، از شما شماره شبا متعلق به شخص خواسته میشود، ضمن اینکه لازم است کد تایید ارسالی به موبایل را در قسمت مشخص درج کنید تا وارد پنل پرداخت برای اتمام فرایند احراز هویت اداره کار شوید. سپس طی 10 الی 15 دقیقه گذرواژه برای شما پیامک خواهد شد.
احراز هویت

جهت مشاوره و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با ما تماس بگرید.

آیا آزمون ایمنی به صورت غیر حضوری است؟

در حال حاضر دوره های ایمـنی به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار میشوند، به همین علت نوع برگزاری آزمـون ایمنی وابسته به نوع دوره برگزار شده است.

در صورت غیبت در آزمون ایمنی چه باید کرد؟

اگر موفق به حضور در آزمون ایـمنی نشدید و یا حد نصاب نمره قبولی را کسب نکردید، میتوانید از طریق سامانه کاردان نسبت به خرید آزمون مجدد اقدام کنید.

چند بار میتوان در آزمون مجدد شرکت نمود؟

شما تنها یکبار قادر به استفاده از خدمات آزمون مجدد ایمـنی می باشد و در صورت مردود شدن و یا غیبت مجدد باید دوره را خریداری نمایید.

مدت زمان آزمون ایمنی چقدر است؟

آزمون های ایمنی شامل ۲۰ سوال تستی است که در مدت ۴۵ دقیقه میتوانید به آن پاسخ دهید.

ساعت آزمون های ایمنی را چگونه متوجه شویم؟

در هنگام خرید دوره روز آزمون در سامانه کاردان در قسمت فراگیر به شما اطلاع داده میشود. آزمون های ایمنی غیر حضوری حدودا ۵ روز باز خواهد بود و شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سامانه دان در آن شرکت نمایید. اما آزمون های ایمنی حضوری در ساعت و روز مشخص در محل معرفی شده برگزار میشود و در صورت عدم حضور برای شما غیبت ثبت میشود.