تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

احراز هویت

احراز هویت

احراز هویت اداره کار در راستای اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران برای کلیه شرکت های پیمانکاری الزام گشته است. از این رو کلیه شرکت های پیمانکاری که قصد تکمیل پرونده خود در سامانه جامع روابط کار را دارند ابتدا می بایست نسبت به احراز هویت حقوقی و حقیقی خود اقدام نمایند.

احراز هویت( حقوقی)

احـراز هویت اداره کار ( حقوقی) به دو صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است. احـراز هویت اداره کار به صورت حقوقی جهت ایجاد دسترسی در سامانه اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران کشور به منظور تشکیل پرونده ایمنی می باشد.

احراز هویت ( حقیقی)

چنانچه در یک شرکت پیمانکاری مشغول به فعالیت هستید لازم است در سامانه جامع روابط کار احراز هـویت اداره کار شوید. این احراز هویـت جهت تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران شرکت شما می باشد. احراز هـویت حقیقی مخصوص بیمه شدگان شرکت( تمامی کارگران دفتر مرکزی و پروژه های فعال ) و همچنین تمامی اعضای هیئت مدیره می باشد. این موضوع جهت ورود نام شما در سامانه تایید صلاحیت ایمنی و همچنین اقدام جهت برگزاری دوره های آموزش ایمنی الزامی می باشد. احراز هویت اداره کار (حقیقی ) به دو صورت غیر حضوری و حضوری امکان پذیر است.

نحوه احراز هویت به صورت حضوری

جهت انجام احراز هـویت به صورت حضوری لازم است اشخاص با مدارک خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند. این احراز هویت برای شرکت های بزرگ سخت و زمان برخواهد بود.

نحوه احراز هویت به صورت الکترونیکی ( غیر حضوری ):

شرکت های پیمانکار میتوانند جهت سرعت بخشیدن به فرایند احراز هویت خود به صورت الکترونیکی از طریق موسسات معتبر آموزشی اقدام نمایند. در این روش اطلاعات مورد نیاز پرسنل در قالب یک فایل اکسل از شرکت دریافت و پس از احراز جهت رفع نقص و یا دریافت گذر واژه به شرکت پیمانکار برگشت داده میشود. این روش بهترین گزینه برای شرکت های دارای تعداد نیروی زیاد و یا شرکت هاییست که نمیخواهند وقت خود را صرف احراز هویت نفرات کنند.

جهت مشاوره و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با ما تماس بگرید.

2. در این بخش بر روی گزینه ثبتنام متقاضیان کلیک کنید و در صفحه بعد گزینه احـراز هویت الکترونیکی را انتخاب نمایید.

احراز هویت 02

3. دراین مرحله ابتدا لازم است جهت احـراز هویت ، مدیر عامل شرکت را احـراز هویت حقیقی نمایید. جهت اینکار ابتدا نوع شخص را، نماینده(مدیرعامل، وکیل و …) انتخاب کنید. سپس کد ملی مدیر عامل، تاریخ تولد و شماره موبایل را درج و گزینه ارسال را بزنید.
نکته: موبایل حتما به نام مدیرعامل باشد.

احراز هویت 03

4. در این بخش کد تاییدی که به موبایل مدیر عامل پیامک گشته را در قسمت کد تایید وارد نمایید و شماره شبای ایشان را در ستون پایین درج کنید. سپس گزینه ارسال را بزنید.

نکته1: شماره شبا باید متعلق به شخص مدیر عامل  باشد.

نکته2: کاربرانی که قصد استفاده از خدمات بیمه بیکاری را دارند، باید شماره شبای خود را در یکی از بانک های عامل (رفاه، ملی، ملت، سپه، تجارت، صادرات) وارد نمایند.

احراز هویت 04

5- شما وارد درگاه پرداخت بانکی در این مرحله خواهید شد. بعد از انجام فرایند پرداخت تاییدیه نهایی را بر روی صفحه ملاحضه خواهید کرد و گذر واژه احراز هویت اداره کار برای مدیرعامل از طرف وزارت کار پیامک خواهد شد.

احراز هویت 05

گذرواژه دریافتی مدیر عامل برای احـراز هویت اداره کار به صورت حقیقی بوده و میتوانید از آن جهت ثبتنام در دوره های آموزش ایمنی استفاده نمایید.

6- در ادامه فرایند احراز هویت ( حقوقی ) به صفحه نخست برگردید و اینبار در گزینه نوع شخص، کارفرمای حقوقی را انتخاب نمایید. سپس شناسه ملی شرکت، کد ملی مدیر عامل و شماره تلفن همراه را وارد نمایید.
نکته: شماره باید به نام مدیر عامل باشد.

احراز هویت 06

7- پس از ارسال اطلاعات در صفحه بعد شماره شبا متعلق به شرکت و کد تایید ارسال شده به موبایل مدیر عامل را وارد کنید. پس از ارسال اطلاعات مجدد وارد صفحه پرداخت خواهید شد. پس از پرداخت و دریافت تایید نهایی ظرف 10 الی 15 دقیقه گذرواژه احـراز هویت اداره کار برای مدیر عامل ارسال خواهد شد.

احراز هویت 07

نحوه احـراز هویت  کارگران به صورت الکترونیکی( غیر حضوری ):

  • جهت احـراز هویت کارگران ابتدا وارد لینک شوید و گزینه احـراز هویت الکترونیکی را انتخاب کنید.
  • سپس در صفحه نوع شخص را کارگر انتخاب نمایید کد ملی، تاریخ تولد و شماره شبا متعلق به شخص را وارد و گزینه ارسال را بزنید.
  • نکته: موبایل به نام شخص باشد.

 

احراز هویت 08
  • در مرحله بعدی مانند احـراز هویت اشخاص حقوقی، از شما شماره شبا متعلق به شخص خواسته میشود، ضمن اینکه لازم است کد تایید ارسالی به موبایل را در قسمت مشخص درج کنید تا وارد پنل پرداخت برای اتمام فرایند احراز هویت اداره کار شوید. سپس طی 10 الی 15 دقیقه گذرواژه برای شما پیامک خواهد شد.
احراز هویت

جهت مشاوره و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با ما تماس بگرید.

احراز هویت کارگری از چه طریقی امکان پذیر است؟

این احـراز هویت به صورت حضوری ( دفاتر پیشخوان دولت) و غیر حضوری از طریق سامانه جامع روابط کار و موسسات معتبر آموزشی امکان پذیر است.

احراز هویت اداره کار مربوط به چه اشخاصی است؟

این احراز هویت به دو صورت حقوقی و حقیقی جهت فرایند اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران تعریف شده است.

آیا احراز هویت اداره کار الزامیست؟

بله، شرکت های پیمانکاری که قصد اخذ گواهینامه ایمنی پیمانکاران را دارند لازم است شرکت خود و همچنین کلیه پرسنل بیمه شده و اعضای هیئت مدیره را احراز هویت اداره کار نمایند. این احراز هویت جهت ثبتنام در دوره های ایمنی نیز الزامیست.